تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

مطالعات اورست و تاثیر ارتفاع بر فشار خون:

  مطالعات اورست و تاثیر ارتفاع بر فشار خون:

  انجمن پزشکی کوهستان ایران: در مطالعاتی که به توسط محققان ایتالیاایی در کوه های اورست صورت گرفته است مشخص شده که با رفتن به ارتفاعات بالا فشار خون شما هم افزایش پیدا می کند.

  محققانی که این نتایج را بدست آورده اند با 47 تن از کوهنوردانی که به کمپ پایه اورست رفته بودند همراه شدند. این کمپ در ارتفاع 5400 متری از سطح دریا واقع شده است. در مسیر رفتن به این ارتفاع تمامی این کوهنوردان با استفاده از دستگاه های اندازه گیری، فشار خون خود را بصورت ممتد و خودکار اندازه گیری کردند.

  این مطالعه نشان داد که رفتن به ارتفاع 5400 متری موجب افزایش 14 میلیمتری جیوه در فشار خون سیستولیک یا ماگزیمم و افزایش 10 میلیمتری در فشار دیاستولیک یا مینیمم می شود. آنها همچنین تاثیر یک داروی پایین آورنده فشار خون به نام telmisartan را بر روی این فشار خون ایجاد شده بررسی کرده و متوجه شدند که این دارو با اینکه در سطح دریا میتواند فشار خون افراد را به راحتی کم کند ولی در ارتفاع بالا از عهده این کار برنمیاید و به زبان دیگر در ارتفاعات بالا نمی توان از این دارو برای کنترل افزایش فشار خون ناشی از ارتفاع استفاده کرد.

  محققان می گویند این افزایش فشار خون در ارتفاعات بالا می تواند ناشی از کمبود اکسیژن همزمان با افزایش سطح فعالیت بدنی باشد که با تغییر در عملکرد سیستم خودمختار سمپاتیک در بدن می تواند منجر به افزایش فشار خون شود.

  این تحقیق نشان میدهد که افراد مبتلا به فشار خون وقتی برای تفریح به ارتفاعات بالا میروند باید مراقب فشار خون خود باشند.

  با تشکر از همکار گرامی: دکتر مهرداد منصوری , دکتر  مساعدیان


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 18 بهمن 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160054
 • بازدید امروز :397931
 • بازدید داخلی :48070
 • کاربران حاضر :195
 • رباتهای جستجوگر:338
 • همه حاضرین :533

تگ های برتر